Wordpress, Tilda, Wix jt veebisaidi koostajad

Hiljuti avaldas populaarne äriportaal artikli veebisaidi koostajate "eelistest" veebisaidi nullist arendamise ees. Käsitleme selle artikli peamisi argumente.

Wordpress, Tilda, Wix jt veebisaidi koostajad

Kiirus

Veebsaidi arendamine koostaja abil on oluliselt kiirem. See väide on täiesti tõene.

Ent tasub rääkida sellise lähenemisviisi varjuküljest: rämpskoodide kuhi, mis aeglustab veebisaidi tööd ja langetab veebisaidi populaarsust otsingutulemustes.

Maksumus

Nullist kirjutatud veebisait maksab kordades rohkem.

Ja see on taas tõene väide. Küsime ju raha kõigi arendusetappide eest alates turuanalüüsist, konkurentidest kuni maketi väljatöötamiseni, selle paigutuseni, halduspaneeli väljatöötamiseni ja eksklusiivse funktsionaalsuseni, et meie klient saaks edaspidi oma veebisaiti kiiresti, mugavalt ja probleemideta hallata.

Kontroll

Siin kirjutab autor, et enda kirjutatud veebisaidi haldamiseks tuleb alati pöörduda arendaja poole. Osaliselt tõene.

Veebisaidi koostajatel on teil osaliselt lubatud sisu muuta. Põhjapanevamad ja täpsemad veebisaidi seaded (näiteks SEO seaded) on aga sellistel asjaoludel paljude eripärade tõttu võimatud.

Mugavus

Esmapilgul tundub, et veebisaidi koostajat on lihtne hallata. See on illusioon.

Absoluutselt kõikidel meie loodud veebisaitidel suudab klient ilma probleemideta veebisaidi sisu (tekstid, pildid) muuta. Vajaduse korral loome veebisaidi veelgi mugavamaks kasutamiseks eraldi lisandmoodulid. Näiteks lisandmooduli, mis esitab veebisaidil viimati tehtud tööd. Klient täidab või muudab ainult vajalikud väljad ja need muudatused rakenduvad välkkiirelt kogu veebisaidil. Näiteks haldame siin veebisaidil media1.ee hõlpsalt teenuseid, portfoolioid, artikleid, kontaktandmeid ja nende tõlkeid.

Kujutage nüüd ette, et peame veebisaidi koostajas tegema muudatusi. Oletame, et peame muutma lahtiolekuaegu. See teave on veebisaidi päises, eraldi lehtedel, veebisaidi jaluses. Seda teavet tuleb kõigis neis kohtades eraldi muuta. Aga kui keeli on näiteks 3 (eesti, vene, inglise)? Töö maht kolmekordistub.

Meie lähenemisviisiga piisab lihtsalt halduspaneelil 1 välja muutmisest ja muudatused rakenduvad kõigis võimalikes kohtades kõigis keeltes.

Isikupärastamine

Veebisaidi koostajad pakuvad ainult valmislahendusi, mis püüavad meeldida kõigile ja ei meeldi kellelegi.

Igal ärivaldkonnal on oma eripärad – meie võtame seda arvesse. Igal nupul, igal pisidetailil peab olema mõte. Ja miski ei tohi takistada teie potentsiaalset klienti teie veebisaidil ostu sooritamast või tellimust esitamast.

FFLoodetavasti on teil nüüd parem arusaam meie äritegevusest. Panustage oma äritegevusse – tellige veebisaidi arendus professionaalidelt. Ja teie veebisait toob teile arvukalt kliente.