Miks loobusime Wordpress-ist?

Miks loobusime Wordpress-ist arenenuma platvormi kasuks.

Miks loobusime Wordpress-ist?

Paljud meie konkurendid kasutavad siiani Wordpressi oma peamise veebisaidi loomise CMS -ina. Alustasime ka Wordpressiga, kuid mida rohkem sellega töötasime, seda rohkem tahtsime sellest loobuda.

Käesolevas artiklis teen ettepaneku kirjeldada kõiki selle platvormi peamisi probleeme.

"Wordpress - tasuta platvorm"

Selle CMS -i täielikuks kasutamiseks peate ostma esmaklassilisi teemasid ja pistikprogramme.

Näiteks kuna asume Eestis, on vaja mitmekeelset saiti. Parim WordPressi tõlkeplugin on WordPressi mitmekeelne pistikprogramm (WPML). Ja see on tasuline.

Paljud panevad aga raha säästmiseks pistikprogrammi piraatversiooni. Esiteks on see ohtlik, kuna paljud levitajad juurutavad piraatversiooni pahatahtlikke linke. Teiseks jäetakse teid ilma mugavatest ja õigeaegsetest värskendustest, milles arendajad parandavad haavatavus probleeme, optimeerivad pistikprogrammi ja lisavad uusi funktsioone.

Wordpressi mitmekeelsus

Nagu oli juba mainitud, vajab enamik meie saite mitmekeelset funktsionaalsust. Ja isegi kõige võimsamal ja populaarsemal WPML -i pistikprogrammil on pidevalt probleeme.

Kuid kõige hullem on meie arvates jõudluse langus. Ükskõik, kuidas WPML -i arendajad meile tõestavad, olenemata sellest, milliseid teste nad meile pakuvad, fakt jääb faktiks - WPML -i pistikprogramm koormab süsteemi väga tugevalt ja töökiirus mitu korda. Ning vahemällu salvestamine ei aita siin midagi..

Saidi haldamine

Ok, oleme loonud saidi Wordpressis. Nüüd peame temaga koostööd tegema. Sisu lisamine ning parandamine. Kuidas näeb välja WordPressi sait seestpoolt, valmis malliga? Tavaliselt on see Elementor, Visual Composer, WP Bakery või mõni muu konstruktor.

Lihtsaim näide: peame muutma plokki koos pildi ja kirjeldusega. Muudame pilti, pealkirja, kirjeldust. Aga kui sait on mitmekeelne? Jällegi muudame pilti, pealkirja ja kirjeldust eraldi lehel (wpml -s on tõlge eraldi leht). Ja nii igas keeles. Sellise lihtsa toimingu jaoks kulub palju aega. Ja kui on mitu plokki? Ja kui teil on vaja midagi täielikult muuta?

Loomulikult on olemas lahendusi nagu Advanced Custom Fields plugin, kuid tavaliselt luuakse saidid premium -teemade alusel, kus kogu teave on visuaalsete plokkide kujul.

Arendusraskused

Väga harva Wordpressi jaoks kirjutavad Eesti arendajad ise lahendusi, tavaliselt laaditakse alla valmis pluginad. Selle valmis pistikprogrammi vajadustele vastavaks muuta võib tulevikus olla väga keeruline. Sellel on mitu põhjust:

  • Wordpressi arhitektuuri omapärad
  • esialgsete arendajate soov toppida absoluutselt kõik funktsioonid, mida ei pruugi vaja minna
  • teisest punktist järeldub, et muutmist vajavat koodi on väga raske leida
  • pistikprogrammide arendamiseks pole ühtset lähenemist ja igaüks teeb nii kuidas oskab

Nende punktide tõttu ei kohandu äritegevusega mitte pistikprogrammid, vaid äri pistikprogrammidega. See omakorda toob kaasa asjade keerukuse, mis peaksid olema võimalikult lihtsad.

Protsesside kontrollimatus

Kas soovite mõnda lihtsat asja muuta? See on võimalik, kuid ainult karkudega.

Näiteks soovite teatud kohas märguannete värvi muuta? See on juba teie eest koodis kirjutatud! Võib -olla isegi mitmes kohas. Mida me teeme? Leiutame ratta vanade värvide ümberkirjutamisega, mittevajalike värvide kuhjamisega, mida kuskil ei kasutata.

Kas soovite tellimisvormilt eemaldada mittevajalikud väljad? Eemaldamiseks kirjutame spetsiaalsesse faili spetsiaalse php -funktsiooni.

Wordpressi lähenemine on üllatav :)

Haavatavus

Juba mitu korda olid meie klientide saidid piraatpistikprogrammide tõttu häkkitud. Viimasel ajal on selliste juhtumite arv üha suurenenud.

Uuendused

Mitu korda on juhtunud, et värskenduste tõttu lakkab miski saidil korralikult töötamast. Kas olete Wordpressi ennast värskendanud, kuid pistikprogrammi arendaja pole oma värskendust veel välja tulnud ja kõik ei tööta? Minge tagasi vanemale versioonile, millel on haavatavusi.

Suuname tähelepanu sellele, et see artikkel on kirjutatud peamiselt arendustest kaugel olevatele inimestele. Selles artiklis me ei vaatanud sisse sellistesse sügavamatesse teemadesse nagu: koodi kvaliteet, arhitektuuri omadused, arendusfunktsioonid jne. Neid asju tuleb aga ka arvesse võtta, sest need mõjutavad teie saidi kvaliteeti. Ja teie saidi kvaliteet mõjutab otsingutulemusi.